شیطنت یا سهل انگاری؟
ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٢٩  

ندی پیش تصویر دستکاری شده پرتاب آزمایشی موشک در سایت سپاه به یکی از تیترهای خبری خبرگزاری های داخلی و خارجی تبدیل شد.

 

 

امروز سایت تابناک در کنار عنوان خبر "آمادگی کامل ایران برای دفاع از مالکیت خود بر جزایر سه‌گانه" از همین تصویر استفاده کرده بود.

 

 

حالا این کار شیطنت تابناک بوده یا یه گاف دیگه نمیدونم.


 
معضلی به نام مدویدیف!
ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٢٦  

خودش رو نمی گم، اسمش رو میگم. عنوان خبرهای الف رو ببینید:

 

 

بالاخره "میدویدیف"، "مدودف" یا "مدودوف"؟

البته فقط ما ایرانی ها نیستیم که با تلفظ این اسم مشکل داریم. لینک چند تا ویدئو در این زمینه رو براتون میذارم.

ویدیو 1: یه نفر که داره تمرین میکنه تلفظ مدویدیف رو یاد بگیره اما زیاد موفق به نظر نمیرسه!

ویدیو 2: یه خانم از تلویزیون اوکراین که میخواد تلفظ مدویدیف رو به آمریکایی ها یاد بده اما فکر کنم قبلش باید تلفظ انگلیسی خودش رو یه کم بهتر کنه.

ویدیو 3: تلفظ اسم مدویدیف توسط خانم کلینتون. خیلی سعی میکنه که به کلمه مدویدیف اشاره نکنه اما مجری ازش میخواد که اسمش رو بگه و اونم بعد از کلی زور زدن یه چیزی میگه شبیه "مد-دود-دوه"!

 

پانوشت:

1)‌ تا جایی که من بررسی کردم بهترین تلفظ همون مدویدیف هستش.

2) بهتر نیست با مطرح شدن اسم یک فرد، دستگاه یا تکنولوژی جدید یه بار تلفظ درست اون رو با رجوع به منابع درست یاد بگیریم و یه عمر خودمون رو راحت کنیم؟

3) خواستم مثل همیشه سوال کنم مسئول این کار تو این مملکت کیه که دیدم اینقدر چیزای مهمتر تو این مملکت بدون متولی رها شده که اصلاً نوبت به این یکی نمی رسه. لذا از شما ملت غیور خواهش میکنم خودتون یه ذره رعایت کنید.

 


 
آقای کردان باز هم دروغ؟ (جوابیه فریاد بی صدا به بخشی از دفاعیات کردان)
ساعت ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٢٢  

اینطور که از شواهد و قرائن بر میاد بخشی از دفاعیه کردان که در ادامه اومده اشاره به مطلب طنز این وبلاگ با عنوان "واکنش حیوانات به مدرک جعلی کردان"بوده:

"فرزندانم از این‌که با وجود نیش و کنایه‌ها و تصورهای ناروا ساده‌ترین زندگی را با جان و دل پذیرا شده‌اید و این سرباز کوچک را همراهی کرده‌اید و یکی از شما روزی که در یکی از سایت‌های دوستان اصولگرا و انقلابی که کردان را با حیوانات تشبیه کرده بود برای من آوردید و اشک ریختید عذرخواهی می‌کنم، و از شما به خاطر این‌که در زادروز تولدتان به دلیل حضور در ماموریت‌ها نتوانستم باشم که در دل‌تان باقی مانده است."

در این زمینه نکاتی چند رو خدمتتون عرض میکنم:

در وهله اول خیلی خوشحال شدم که این مطلب رو مشاهده کردید.

و البته براتون متاسفم که هرگز دست از دروغگویی بر نداشتید. کجای این مطلب شما رو به حیوانات تشبیه کرده است؟ شما از هر وسیله ای برای مطلوم نمایی استفاده کردید.

روز دفاع خیلی از آبروی خودتون و خانوادتون گفتید و بعد از اون هم افرادی بودند که گفتند هر چند کردان کار اشتباهی کرد اما باید آبروش حفظ می شد. شما از جعلی بودن مدرکتون خبر نداشتید از افتخاری بودنش که خبر داشتید! چرا زمانی که حقوق مدرک دکتری دریافت میکردید فکر آبروی خانوادتون نبودید؟ چرا اون روز که از خاطرات آکسفوردتون تعریف میکردید فکر آبروی خانوادتون نبودید؟ مگر شما به فکر آبروی هفتاد میلیون آدم بودید که دیگران به فکر آبروی شما باشند؟

 

حفظ آبروی مومن

این هم برای همه اونهایی که فکر میکنن حفظ آبروی مومن خیلی مهمه.ما پیرو کسی هستیم که حتی حاضر نشد یه زناکار رو بی آبرو کنه. اون وقت همین شخص در مورد یکی از کارگزاران حکومتیش به حاکم اهواز اینجور مینویسه: «هنگامی که نامه مرا خواندی، ابن هرمه را... برکنار کرده و به مردم معرفی کن!‌ به زندانش افکن! آبرویش را بریز! به همه بخشهای تابع اهواز بنویس که من چنین عقوبتی برای او معین کرده‌ام. مبادا در مجازات او غفلت یا کوتاهی کنی که نزد خدا خوار می‌شوی و من به زشت ترین صورت ممکن، تو را از کار برکنار می کنم و خدا آن روز را نیاورد... شبها زندانیان را برای هواخوری به فضای باز بیاور جز ابن هرمه...» (دعائم الاسلام، جلد 2، ص532 ).

هر کسی این جملات رو بخونه براش سوال پیش میاد مگه ابن هرمه چه کار کرده بود که مستحق چنین مجازاتی شد؟این فرد مسئول نظارت مالی بر بازار اهواز بود و  مرتکب تخلف مالی شد. در چنین موردی علی (ع)‌ نه فکر آبروی اون شخص رو کرد نه فکر آبروی خانواده اش رو و نه فکر حفظ نظام اسلامی خودش رو!

 


 
همکاری فتوشاپی ایران و کره شمالی!
ساعت ۱:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٧  

ماجرا از این قراره که آقای کیم جونگ لی مبتلا به یه بیماری جدیه و هر چند وقت یک بار که مدتی در انظار عمومی ظاهر نمیشه شایعه مرگش منتشر میشه.

کره شمالی هم برای نشون دادن سالم بودن ایشون تعدادی از عکس های آرشیوی رو منتشر میکنه (یک نمونه رو اینجا ببینید).

اخیراً هم بعد از سکته مغری که گویا آقای جونگ داشتن مدتی پیداشون نشده و باز شایعه مرگش در رسانه ها پخش شده. اما این بار کره ای ها از تکنیک جدیدی استفاده کردن.

بعد از بومی سازی و بکارگیری موفقیت آمیز فتوشاپ در پروژه های ملی ایرانی نظیر تولید مدرک و پرتاب موشک، کره ای ها هم تصمیم گرفتن تا از متخصصین ایرانی در این زمینه الگوبرداری کنن. به این ترتیب چند روز پیش تعدادی عکس جدید از رهبر سرحال و شاداب کره شمالی منتشر شد. عکس زیر یک نمونه از این عکس هاست (عکس منتشر شده در تایمز):

 

کره ای ها در این زمینه سعی کردن به ایرانی ها وفادار بمونن و سوتی دادن رو هم فراموش نکنن. اگر به قسمتی که رهبر کره شمالی در تصویر قرار داره خوب دقت کنید متوجه اشکالات زیر در تصویر میشید:

 

سایه پاهای کیم جونگ لی بر خلاف دو نفر کناری به صورت مایل نیست و به شکل عمودی دیده میشه.

قسمت بالای دیواره پشتی که در تمام تصویر جدای از قسمت پایینیه در این قسمت پیوسته دیده میشه.

 

 


 
و باز هم تابناک!
ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۸  

 

این هم از دسته گل جدید تابناک. متن دو خبر زیر که در دو روز متوالی تو این خبرگزاری درج شده رو با هم مقایسه کنید:

7 آبان: تعداد پیامک های ارسال شده در هر روز در انگلستان شش میلیون (لینک خبر).

8 آبان: تعداد پیامک های ارسال شده در هر روز در بریتانیا 217 میلیون (لینک خبر).

خلاصه ما نفهمیدیم منظور تفاوت بریتانیا با انگلستان بوده یا شش میلیون و 217 میلیون اختلاف چندانی ندارن.

 

پانوشت:

همچنین به 500 نفر از کسانی که بتونن این جمله از این خبر رو به فارسی ترجمه کنن جوایز نفیسی اهدا می شود:

"شهروندان بریتانیایی در مقایسه با سال 2007، هر روز به طور متوسط شصت میلیون پیامک بیش از روز گذشته، می‌‌فرستند."

طبق محاسبات من، اگر این خبر صحت داشته باشد اگر شهروندان بریتانیایی امروز 60 میلیون پیامک ارسال کرده باشند باید در روزهای آتی به ترتیب 120 میلیون، 180 میلیون، 240 میلیون و ... پیامک ارسال کنند!؟!