دست ندادن (دست دادن) مسئولین با زنان بیگانه!

 

این ماجرای دست ندادن (و گاهی اوقات دست دادن) مسئولین با زنان بیگانه هم برای خودش داستانی دارد. دوست داشتم به صورت مفصلتری به این موضوع بپردازم اما فعلاچند تا عکس براتون میذارم و قضاوت رو به خودتون میسپارم.

اصولاً به دلیل حرام بودن مصافحه (دست دادن) مرد با زن نامحرم مسئولین ما از دست دادن با زنان خارجی خودداردی می کنند که این امر بعضاٌ بازتابهای گسترده و گاهی اوقات منفی به دنبال دارد.

 

خوبید شما؟

 

اهه اهه اهه! (تعجب اطرافیان رو داشته باشید)

 

بعضی وقتا شما مجبور میشید اینقدر تعظیم کنید تا از خجالت طرف مقابل دربیاید.

 

یکی از روشهای کارآمد استفاده از یک واسطه نارسانا است. فقط مواظب باشید طرف ناخالصی نداشته باشه!

 

البته بعضی ها هم مثل ژاپنی ها و هندی ها روش هایی برای سلام کردن دارن که اصولاً مشکل رو از ریشه حل میکنه.

 

عزیز من گفتم ژاپنی ها و هندی ها! آخه کدوم آفریقایی ایجوری سلام میکنه؟

 

این خانم رو میدونم که اهل آفریقاست اما این مراسم استقبال مربوط به چه کشور یا قومیه نمیدونم.

 

البته یه جاهایی، هم میشه دست داد و هم میشه دست طرف مقابل رو بوسید.البته فقط در حالتی که طرف مقابل معلم اول ابتدایی شما باشه و دستکش هم پوشیده باشه.

 

بعضی ها هم میرن یه جاهایی و با یه کسایی دست میدن. حالا باید تا انتخابات صبر کرد و دید چه اتفاقی براشون میافته.

 

ولی به نظر من هنوز هم بهترین راه همون حفظ فاصله ایمنیه. اینجوری هیچ مشکلی پیش نمیاد.

 

 

دو کلام حرف حساب:

مسئولین مربوطه باید دقت کنند که نماینده یک ملت هستند و رفتار اونها به حساب کل مردم یک کشور گذاشته میشه. ما انتظار نداریم که اونها با زنان بیگانه دست بدهند اما فکر میکنم با یک برنامه ریزی و هماهنگی ساده بشه از وقوع چنین صحنه هایی که بعضاً دست مایه تمسخر و تحقیر رسانه های دیگر می شود جلوگیری کرد.

/ 22 نظر / 141 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهران

سلام. عکس های جالبی جمع آوری کردین مرسی.جالب بود.

میلاد

[قهر] خاک بر سرشون که آبرومونو بردن

محمد

بی چاره ها فکر می کنن کثیفن یا بو می دن یا جذام دارند[نیشخند]

مريم

سلام نمی دونم چی بگم ولی خوب کار غلط را نباید انجام داد باید خریدارم شوی تا من خریدارت شو م وزجان و دل یارم شوی تا عاشق زارت شوم من نیستم چون دیگران بازیچه بازیگران اول به دام آرم ترا و آنگه گرفتارت شوم

یک ایرانی آزاد

دوست عزیز مطلبت جالب بود اما در پایان که دو کلمه حرف حساب زدی ، یک کلمت اصلا حساب نبود و اون هم اینه که چرا نباید دست داد؟ مگه خانم ها آدم نیستن؟ این افکار واقعا عقب مانده رو باید کنار بذاریم دوست عزیز. ایرانی و انسانی باش!

انسان حقجو

سلام با ابهام موافقم: "به نظرم تقصیر اوناست.باید قبل از سفر با قوانین کشور ما آشنا بشن. یعنی نمیدونن دست دادن مرد با زن بیگانه در مملکت ما ممنوع و حرامه؟" 2. به نظرم انتقاد و بحث منطقی خیلی بهتر از توهینه! توهین نشونه ضعفه!

بهاره

مرسی [نیشخند]

سارا

سلام داشتم درباره آقای کردان دنبال مطلبی می گشتم که به وبلاگ شما برخوردم واقعا مطالب جالبی بوووود فقط حیف چرا دیگه ماه هاست سر نمی زنید ایشالا که دوباره به مطالب طنز اضافه کنید خدایارتون