پدیده موبایل زدگی جامعه ما!

 

تصور کنید دارید داخل بزرگراه دارید رانندگی می کنید که یه دفعه یه تصادف وحشتناک جلوی شما رخ میده. اولین کاری که می کنید چیه؟

خوب مسلمه سریع موبایلتون رو در می آرید. که چه کار کنید؟ زنگ بزنید برای کمک؟ نه! که سریع چند تا عکس توپ و دست اول از صحنه بگیرید.

 

شما هم حتماً تا حالا با این جور صحنه ها برخورد کردید که به محض اینکه اتفاقی میافته همه گوشی هاشون رو درمیارن و شروع به عکسبرداری یا فیلمبرداری می کنند.

عکس ها رو خودتون ببینید و قضاوت کنید.

مراسم خاکسپاری خسرو شکیبایی.

 

مراسم خاکسپاری خسرو شکیبایی.

 

یه کنسرت موسیقی.

 

حضور احمدی نژاد در جمع مردم خانی آباد (همین دیروز).

 

خوب اگه برگرده و تو و پیکان رو با یه مشت یکی کنه تقصیر نداره.

 

تو مراسم تدفین به جای احترام به مرده و بازمانده هاش فکر عکسبرداری با موبایلمونیم

به جای اینکه مثل یه آدم متمدن حرفمون رو به رئیس جمهور بزنیم، فکر عکسبرداری با موبایلمونیم.

به جای لذت بردن از کنسرت، فکر عکسبرداری با موبایلمونیم.

تو لحظات ناراحتی و مشکلات مردم ....

 

پانوشت:

باور کنید فرهنگ ما رو کسی جز خودمون نمیتونه درست کنه. بیایید اول خودمون و بعد جامعه مون رو اصلاح کنیم.

 

جواب برخی دوستان: تعدادی از دوستان به این امر اشاره کردن که این کار روشی برای ثبت لحظات خاطره انگیز و یا یک تفریح است. ما هم هرگز منکر این جنبه های مثبت نیستیم. اتفاقاْ سفارش هم می کنیم که لحظه های خوب زندگی رو با این کار موندگار کنید. اما همونطور که تو تصاویر می بینید موقعیت هایی هست که این کار موضوع اصلی رو تحت الشعاع قرار میده. اصل اینه که شما از مسافرت لذت ببرید، نه این که همش به فکر عکسبرداری باشید. یا عکسبرداری از کسی که تو حالت نه چندان مناسبیه شاید برای شما سرگرم کننده باشه اما ممکنه اثر منفی در شخص مقابل داشته باشه. به هر حال اون چیزی که ما باهاش مخالفیم حالت افراطی این قضیه است.

پنج دقیقه میخوای با یکی از دوستات صحبت کنی، شیش بار موبایلش زنگ میزنه. طرف هم هربار انگار نه انگار که داشت با شما صحبت میکرد سریع گوشیش رو برمیداره و شروع به خوندن پیامک یا جواب دادن تلفن میکنه. حالا همچین کار مهمی هم نداره. یا جک براش فرستادن، یا یکی از دوستاش از سر بیکاری زنگ زده. بابا مگه بقیه مردم دنیا موبایل ندارن.

 

/ 24 نظر / 134 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ِامیرحسین

سلام مجدد من انگلیس هستم عکسها هم همگی‌ از همینجس اونا هم عکس رستوران پاکستانی‌ هست

حسین

واقعا جای این مقاله یا درد و دل در رسانه های ما خالیه بعضی موقع ها که دیگه اصلا این کار باعث آزار دیگران میشه من یک کلیپ موبایلی دیدم که موتور سواری بود که تصادف کرده بود و استخوان پاش از گوشت بیرون زده بود این کلیپ رو چه کسی در اون وضعیت گرفته باید بندازنش زندان انصافا طرف داره از درد بیهوش میشه .....

در جستجوی سختی

سلام و خسته نباشید من این مطلب رو بی اجازه شما ولی با ذکر منبع توی وبلاگم نوشتم اگه مشکلی هست بگید تا حذفش کنم[گل]

سوده

کاش فقط به فکر 2500 سال تمدن نبودیم و بیشتر به خودمونو جامعه ای داریم می سازیمش ارزش قائل می شدیم

امین

خوش به حال خودم که رفتم w950 خریدم که دوریین نداره [زبان]

مهدی

هر کسی دوست داره از یه رویدادی یه خاطره براش بمونه اون لحظه میگذره اما یادگاریهاش می مونه پیشنهاد میکنم شما وقتی با دوستان یا خانواده میرین مسافرت یا گردش عکس نگیرین و به تفریحتون ادامه بدین [لبخند]

فرهاد

عكس آخرى يارو داره به طرف همين عكاسِ مياد كه اين عكسِ و گرفته (:

اردوات

Goog job. I truly enjoyed this article. regards

حمید

rastesh faghat ye chizi begam ...inke too amrika tebghe tahghighi kesoorat gerefte 80% mardom az gooshi hayee esteghbal mikonan ke faghede emkanate janebi bashe..hala shoma ghezavat konid.